Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Avalon Interclub 05-06
Avalon Interclub, Results
April 1st, Southern Shore Arena, Mobile


Sportsbeat Trophy- most points: CBS SC

Most improved: Mount Pearl SC


CanSkate Stage 4A

1)Sophia Burke Mount Pearl SC
2)Caroline Murphy Southern Shore SC

CanSkate Stage 4B

1)Taylor Paul Conception Bay South SC
2)Mackenzie Woodfine Prince of Wales SC
3)Ashley Allen Conception Bay South SC

CanSkate Stage 4C

1)tie: Keesha Power Southern Shore SC / Simone Wilkins Prince of Wales SC
2)Isabelle Riche St John's SC

CanSkate Stage 4D

1)Jennelle Rees Bell Island
2)Danielle Penney St John's SC

CanSkate Stage 4D - men

1)Sandy Walsh Southern Shore SC

CanSkate Stage 4E

1)Victoria Fry Prince of Wales SC

CanSkate Stage 5A

1)Jillian Holden Conception Bay South SC
2)Janel Hancock St John's SC

CanSkate Stage 5B

1)Kaitlyn Gladney Mount Pearl SC
2)Emma Nolan St John's SC
3)Olivia Connors Conception Bay South SC

CanSkate Stage 5C

1)Morgan Mitchell Bell Island SC
2)Gillaine Martin St John's SC
3)Lauren Coombs Mount Pearl SC

CanSkate Stage 5D

1)Shauna Doyle Bell Island SC
2)Stephanie Hunt Mount Pearl SC
3)Kaysha Mugford Bell Island SC

CanSkate Stage 5E

1)Jillian Hedges Prince of Wales SC
2)Jemma Burke Mount Pearl SC
3)Samantha Scurrey Prince of Wales SC

CanSkate Stage 6A

1)Kate Tobin Mount Pearl SC

CanSkate Stage 6B

1)Katie Sutton Mount Pearl SC
2)Robyn Lewis Conception Bay South SC
3)Lacey Harvey Conception Bay South SC

CanSkate Stage 6C

1)Emily Griffin Prince of Wales SC
2)Erin O'Brien Mount Pearl SC
3)Molly Attwood Mount Pearl SC

CanSkate Stage 6D

1)Fallon Piercey Conception Bay South SC
2)Megan Coombs Mount Pearl SC
3)Maria Learning Conception Bay South SC

CanSkate Stage 6E

1)Mickeelie Molloy Prince of Wales SC

CanSkate Stage 7B/C

1)Julia Howley Prince of Wales SC
2)Gillian Bowering Prince of Wales SC

CanSkate Stage 7D

1)Megan Walsh Prince of Wales SC
2)Megan Dobbin Prince of Wales SC
3)Bridget Mackey Prince of Wales SC

CanSkate Stage 7D- men

1)Matthew Drodge Prince of Wales SC

CanSkate Stage 7E

1)Kathleen Shanahan Southern Shore SC
2)Hannah O'Leary Conception Bay South SC

Pre-Preliminary A

1)Grace Woodland Conception Bay South SC

Pre-Preliminary A/B

1)Dylan Short St John's SC
2)Joshua Robinson Conception Bay South SC
3)Spencer Robinson Conception Bay South SC

Pre-Preliminary B

1)Hayley Lush Conception Bay South SC
2)Chelsea Costello Conception Bay South SC
3)Kaitlyn Cabot Conception Bay South SC

Pre-Preliminary C

1)Robyn McGrath Conception Bay South SC
2)Hannah Brewer Conception Bay South SC
3)Karissa Bennett Bell Island SC
4)Melissa Legrow St John's SC
5)Kyla Murphy Conception Bay South SC
6)Jenna Vokey Bell Island SC
7)Cherry-Lynn Benson St John's SC

Pre-Preliminary D

1)Alanna Taplin Bell Island SC
2)Jessica Hapgood Conception Bay South SC
3)Brianna O'Leary Conception Bay South SC
4)Danielle Ryan Conception Bay South SC
5)Kandice Gosine Bell Island SC

Pre-Preliminary E

1)Julia Chalker Mount Pearl SC
2)Taunya Hann St John's SC
3)Tasha Lee Brazil Bell Island SC
4)Alyssa Williams Southern Shore SC
5)Morgan Seward Bell Island SC
6)McKayla Lewis Bell Island SC

CanSkate Synchro A

Southern Shore

CanSkate Synchro B

Mount Pearl

Prince of Wales Popsicles
team competition


CBS -1
CBS -2
Prince of Wales -1
Back To Home Page